Radio FAIR - Forum dyskusyjne: Dla maniaków muzyki Rock, Metal i pochodne

Zobacz temat
Radio FAIR » ROZRYWKA » Muzyka
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Dla maniaków muzyki Rock, Metal i pochodne
Basia

Dla maniaków muzyki Rock, Metal i pochodne

Ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół , często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/69551_609725259109475_542937059_n.jpg[/img] is not a valid Image.

Zapraszam serdecznie Uśmiech do słuchania i dodawania swoich ulubionych wykonawców.Związanych z tym gatunkiem muzycznym Uśmiech

Destroy The Runner Separate

YouTube Video

Czasami lepiej komuś puścić tę piosenkę, niż się produkować...idealna dedykacja
Z przymrużeniem oka

ONA - Drzwi

YouTube Video

TSA 51

YouTube Video

Skunk Anansie - Because of you

YouTube Video

Muzyką rockową - w różnych jej wariantach - interesuję sie już od dawna. Ze wzgledu na jej zróżnicowany dynamicznie i kolorystycznie charakter, silną integrację warstwy tekstowej z muzyką oraz wyrażanie w utworach różnych treści , protestu przeciwko rzeczywistości, złóżonych problemów życia również wśród innych młodych odbiorców muzyka rockowa zdobywa uznanie, bowiem wielu z nich utożsamia się z treściami, problemami oraz filozofią prezentowanej muzyki.

Down - Bury Me In Smoke

YouTube Video

Zamykamy okna, włączył i zamknięty
Nie dano szansę znaleźć się dzisiaj
Mój czas starzenia, zastanawiam się, kiedy umrę?
Ale, kiedy mój czas nadejdzie, będę wiedzieć, powód, dlaczego!

Muszę uciec, niski, że trzyma mnie bezpiecznie w moim domu.

Mam powody, by trzymać mnie zadowolony, aż odejdę.

Nie żałuję, że złamał przepisy, gdy umrę pochowajcie mnie w dymie.

Pod świata, z dala od mojego bólu
Moja dusza odpoczywa pod moim błogiej mgiełki
Mój czas starzenia, zastanawiam się, kiedy umrę?
Ale, kiedy mój czas nadejdzie, będę wiedzieć, powód, dlaczego!

Muszę uciec, niski, że trzyma mnie bezpiecznie w moim domu.

Mam powody, by trzymać mnie zadowolony, aż odejdę.

Nie żałuję, że złamał przepisy, gdy umrę pochowajcie mnie w dymie.

I następny mega kawałek jak dla mnie skradł mi dusze

Nightwish - Amaranth Lyrics

YouTube Video

Wyłaniam się z ciemności..

przenikam chłodem serca lękających się boga

Jadowitym szeptem przeciągam ich na stronę chaosu..

By przetrwać rozkoszuje się każdą kroplą

krwi wyssanej z ich młodych żył

Byłem nieśmiertelny..

ale zbrukałem mój ród ciałem ludzkiej kobiety

Piękna była..

Jej agonalny pisk słyszałem

przekraczając bramy piekielne..

Już jutro będzie ze mną

Martwa, lecz tętniąca moją nieśmiertelnością..
Angel

Staind - Fred Durst - Outside

upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/02/Staind_outside.png

"Outside pierwotnie wykonywana na żywo podczas Family Values ​​Tour 1999 w Biloxi, Mississippi , ze Aaron Lewis (wokal / gitara) na scenie przez siebie i Limp Bizkit jest Fred Durst zapewniając chórkach. Lewis został poproszony o wykonanie solo piosenkę i postanowił w ostatniej chwili, aby odtworzyć utwór Pracował on od wczesnych dni. Staind dokończył słowa "Outside" na miejscu podczas śpiewania piosenki na żywo.

Zachęcam do posłuchania

YouTube Video

Rolling Stones-Wild Horses

upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/6c/Wild_Horses.JPG/220px-Wild_Horses.JPG

Bardzo dobry album Sticky Fingers .Wydany 12 czerwca 1971.Pierwotnie nagrany w ciągu trzech dni w Muscle Shoals Sound Studio w stanie Alabama w czasie 2-4 grudnia 1969, utwór nie został wydany aż ponad rok później z powodu prawnych perturbacji z byłej wytwórni zespołu. Warto pisłuchac mega ballada dla was ode mnieUśmiech

YouTube Video

Witam na moim profilu

www.guadalupe.opoka.org.pl/prowadzmnie/liniaser.gif

Czekając na coś magicznego tracimy zwykłe dni. A prawdą jest, że to, co najpiękniejsze przychodzi niespodziewanie.

Nie masz czego udowadniać
nie ma nikogo, kto by Cię skrzywdził
nikogo, kto ściągnąłby Cię na dno, wywierał na Ciebie presje
doprowadził Cie do niezadowolenia lub płaczu
teraz jesteś sama
...............
Więc leć ze mną
całe niebo jest do zobaczenia
zabieram Twój umysł ze sobą
w jasność
latając w zgodzie
mogłoby to być codziennością